Skvěle strávená dovolená

Dobrý den,

zasílám referenci na váš hotel Bousten Long Beach Club***+ v Tunisku.

Ubytování

Pokoje jen nejnutnější- postele, stolky, vestavěná skříň, 2 plastové židličky a stolek před bungalovem, nepoužitelná lednice, kuchyňka. Koupelna byla postarší, WC se špatným odtokem. Každý den bylo uklizeno a vyměněny ručníky- někdy zapomněli vrátit čisté. Co bych určitě opravila tak koupelnu, ta nepůsobila vůbec příjemně a byla asi jedinou podstatnou vadou ubytování.

Stravování            

Jídlo bylo pestré i když po celý týden stejné. Hodně kořeněné, takže děti měly hodně omezený výběr. Snídaně stále stejné- výrobní salám, slušný sýr, máslo, bílé bagety, trocha zeleniny, míchaná vejce, ale moc nám nechutnala, vařená vejce, pak zpravidla teplé - lečo, brambory, rýžová kaše, káva, čaj. Džusy nám nechutnaly. Výborné vdolky. Obědy a večeře lepší- zde již byly dobré ryby, kuřecí, krůtí, vepřové, různé přílohy (nejlepší byl skvělý kuskus) a dorty - ty byly vynikající, opět zelenina syrová i vařená, odpoledne palačinky (problém s frontou na ně). K pití celý den voda, káva, čaj, pivo, víno a asi 5 druhů tvrdého alkoholu, nealko - vše bez omezení. Pivo většinou velmi rychle došlo.

Problémem bylo nádobí, příbory, ubrousky, skleničky, které neustále chybělo. Pití z plastových kelímků nebylo moc příjemné a určitě ne ekologické.

Služby a personál hotelu 

Hotel v arabském stylu se nám moc líbil. Poloha na pláži skvělá. Nádvoříčko a bazény také výborné. Problém byl s výměnou peněz - na recepci opakovaně neměli dost hotovosti na výměnu a pokaždé nedodržovali avizovaný kurz. Slabá a někdy nefunkční WIFI. Velké plus pro místní animátory. Byli milí, nevtíraví, přes den zejména sportovní aktivity, večer mini disco pro děti a pak nějaké představení. Opravdu jsme se na ně vždy těšili. Delegátka Veronika byla skvělá a vždy nám ochotně ve všem pomohla. Patří ji velký dík. Díky ní jsme nedostatky hotelu vnímali pozitivně a snažili se věnovat tomu hezkému. Občas byla slyšet dlouho do noci diskotéka pro místní.

V okolí hotelu toho moc není. Všude dost odpadků. Starý Hammamet, upravený pro turisty, se nám moc líbil. V Yasmine jsme nebyli. Někteří prodavači byli vlezlí, ale časem jsme na jejich mentalitu přistoupili a při obchodování jsme se nakonec dobře pobavili.

Pláž a moře            

Pláž byla úžasná - navazuje přímo na hotel, krásný čistý písek, vstup do moře pozvolný, dostatek prostoru pro každého - slunečníků i lehátek bylo dost. Nebyli jsme namačkáni jeden na druhého, denně byla pláž uklizená. Amfory na odpadky byly perfektním doplňkem.

Celkový dojem            

Vzhledem k tomu, že jsme využili několik fakultativních výletů, považuje tuto dovolenou za skvělou. Poznali jsme Tunisko jako zemi, místní obyvatelstvo, jejich mentalitu, jejich problémy s odpadky, vodou, životní úrovní. Skvěle jsme si odpočali na krásné pláži, u čistého moře, bez vyšších požadavků na kvalitu poskytovaných služeb. Děti byly spokojené i když tobogán jel jen občas a z jídla jedly jen pár nepálících druhů.

Pro méně náročné klienty bych hotel vřele doporučila. Rozhodně ničeho nelitujeme a považujeme tuto dovolenou za skvěle strávenou.

Přeji pěkný den,

Jitka P.