Hammamet

HAMMAMET 

Původně rybářské městečko vzniklo ve 13. století na místě římského dvojměsta Pupput a Siagu. Dnes je velmi vyhledávaným letoviskem turistů z celého světa. Nachází se v srdci krásné oblasti poloostrova Cap Bon, v zelené krajině obklopené modří. Jedná se o velké rekreační centrum, proslavené svými dlouhými plážemi s jemným pískem a tyrkysově se třpytícím mořem.Jeho malebná poloha lákala již v 19. století umělce, jakými byli např. Ali Ben Salem, Gustave Flaubert, Andre Gide a Oscar Wilde. Aristokraté si zde vystavěli vily s nádvořími a arabskými interiéry, nejznámější je rezidence milionáře Sebastiena, která se stala součástí Kulturního centra, kde se pravidelně v červenci a v srpnu konají hudební a dramatická představení.
 
 
 

Stará část města se stále skrývá za zdmi Mediny pocházející z 5. století. Z vysoce opevněné pevnosti kasba, která jistý čas sloužila jako kasárna Cizinecké legie, je nádherný pohled na Medinu s mešitou a celý hammametský záliv, lemovaný na obzoru vrcholky Atlasu. Nejvýznamnějšími památkami v Medině je Velká mešita a mešita Sidi Abdel Khader. V sousedství starého města směrem k pobřeží leží arabský hřbitov. Na konci Mediny začíná písečná, mírně se svažující pláž, podél které se do dálky táhne řada hotelů, obklopených krásnými zahradami s ibišky, jasmíny, růžemi, ale i kaktusy nebo pomerančovníky. Hlavní třída, která prochází městem, je plná obchodů, kaváren, čajoven, restaurací a teras.
Tato oblast má veškeré předpoklady, aby zde byli návštěvníci plně spokojeni. Můžete si zde vyzkoušet všechny druhy sportů, golf či jízdu na koních.