Sousse

SOUSSE

Město kontrastů je zároveň historickým i moderním městem, plným života. Jeho zachovalá Medina mocně působí svými vysokými hradbami ze zlatavého kamene, tyčícími se proti moři, svými trhy, uličkami, památkami se zjevnou patinou času a skrývají se zde nejdůležitější památky – např. pevnost Ribat, velká mešita, trhy (súky), citadela, muzeum umění a lidových tradic, zatímco moderní čtvrti ukazují naopak svoji dynamickou tvář v ulicích, lemovaných palmami, v přístavu, a v mnoha obchodech a rušných místech. Sousse bylo založeno nejspíše Féničany, kteří ho nazývali Hadrumete. V šestém století před Kristem se dostalo pod vliv Kartága. Strategické místo ve 12.stol. podlehlo okupaci Normanů, v 16.stol. Španělů, a v 17.stol. Francouzů. Stojí za to navštívit zoopark s africkou tématikou Friguia Park.
Pokud naopak hledáte uvolnění a odpočinek, nabízí se hned několik středisek plných pohody a thalassoterapie. Vždyť město Sousse je právem považováno za kolébku těchto léčebných procedur. Ve zdejších střediscích budete moci objevit inovativní a exotické léčebné procedury (ayurveda, shiatsu, čínské masáže či sofistikované estetické léčebné procedury) nebo thalassoterapeutické lahůdky – horké koupele, zábaly z řas, aerosoly či různé typy sprch - to vše v luxusním a zářícím prostředí plném úsměvů a výjimečné obratnosti personálu.
 

 

Port el Kantaoui

Nedaleko od Sousse leží Port El Kantaoui, nesoucí hrdě svoji přezdívku „prvního zahradního přístavu Středozemního moře“. Město je postaveno zcela v tuniském stylu s inspirací stylu arabsko-andaluského. Jde o homogenní a zelenající se komplex hotelů, rezidencí, obchodů a míst pro trávení volného času, jejichž srdcem je jachetní přístav s kotvištěm pro 340 lodí, a úžasné golfové hřiště Port El Kantaoui Golf Course.